Nawigacja
Strona główna
Nasz Patron
Historia szkoły
Dyrekcja
Nauczyciele
Biblioteka

Kalendarz roku szkolnego 2017-2018
Dzwonki w szkole
Podręczniki 2017/2018
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
WOLONTARIAT
English
PROJEKT "STAWIAMY NA EDUKACJĘ"
PYTANIE TYGODNIA

Komunikaty
REKRUTACJA 2018/2019
Konsultacje z nauczycielami
Ubezpieczenia

Galeria
Archiwum

Wyślij kartkę
DANE KONTAKTOWE SZKOŁY
Ubezpieczenia
Komunikaty
Witamy
 
*****************************************************************************************
 
Kto biega całe życie, ten się czuje znakomicie
Wydarzenia

Hasło to przyświecało uczestnikom XXII Jesiennego Biegu Ekologicznego, który odbył się w minioną sobotę (04.10.2014 r.) na plaży w Swornychgaciach. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół w Swornychgaciach oraz Uczniowski Klub Sportowy „Tur”. W zawodach mogli wystartować uczniowie Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów z terenu naszej gminy. W zmaganiach szkół podstawowych, oprócz reprezentacji naszej szkoły brały udział drużyny z Nowej Cerkwi, Lichnów, Ostrowitego, Charzyków, Kłodawy, Silna, Ogorzelin, Pawłowa i Swornychgaci. Jak co roku biegi odbywały się na kilku trasach dostosowanych do poziomu sprawności danej grupy wiekowej. I tak; najmłodsi (a więc przedszkolaki) mieli do przebiegnięcia dystans 250 metrów; klasy I – II ścigały się na 400 metrach; klasy III – IV miały do pokonania 600 metrów; klasy V – VI (dziewczęta) biegały na dystansie 800 metrów; najdłuższy dystans w kategorii szkół podstawowych 1000 merów przypadł chłopcom z klas V – VI.

Naszą szkołę w tym roku reprezentowało 43 uczniów z klas 0 – VI. Swoją obecnością wsparła nas pani dyrektor Małgorzata Szynwelska. Na podium stanęły:

Zuzanna Machalewska – I miejsce na dystansie 600 metrów dziewcząt klas III – IV

Emila Wojdan – II miejsce na dystansie 250 metrów dziewcząt klas 0

W klasyfikacji końcowej szkół podstawowych zostaliśmy sklasyfikowani na piątej pozycji, za co otrzymaliśmy dyplom i piłkę brazuca. Pierwsze miejsce w tym roku przypadło Szkole Podstawowej w Kłodawie, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Lichnowach, natomiast organizatorzy musieli zadowolić się trzecim miejscem.

Przed biegiem wszyscy skupieni byli na jak najszybszym pokonaniu swojego dystansu. Brawurowo udało się to Zuzannie, która objęła prowadzenie zaraz po starcie i utrzymała je aż do mety. Niewiele gorsza była Emila, która na swoim dystansie dała się pokonać tylko jednej zawodniczce. Jakubowi Paszke i Piotrkowi Prądzinskiemu udało się wywalczyć VI miejsce w swoim biegu i załapać na nagrodę rzeczową. O trudach biegu w grząskim piasku przekonał się Patryk Thiede, który niemalże cały swój bieg prowadził, niestety na ostatniej prostej dał się wyprzedzić rywalom. Po biegowych zmaganiach był czas na relaks przy misce grochówki i drożdżówce. Wszystkim uczestnikom biegów gratuluję sportowej postawy i hartu ducha. Myślę, że nikt nie żałuje aktywnie spędzonej soboty i za rok będziemy mieli równie dużą ekipę na biegi 

 

Dodał:  administrator dnia 13 październik 2014 12:37 · Drukuj
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Plan lekcji
Przystąpiliśmy do akcji
Biuletyn Informacji Publicznej
Szkolny blog
Projekt
język polski matematyka
Statut Szkoły

Dziękujemy za wizytę:)

1,079,583 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl