Komunikaty
Witamy

*****************************************************************************************

Nieżychowice ósm± drużyn± Rugby Tag w Polsce

W czwartek 8 grudnia 2016 roku na Łódzkiej Atlas Arenie odbył się Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag.

Uczniom naszej szkoły ponownie udało się wywalczyć VIII miejsce w kategorii klas V na tej imprezie. Jest to duży sukces dla tak małej placówki edukacyjnej.

Drużynie Nieżychowic, która na co dzień trenuje na malutkiej niepełnowymiarowej sali gimnastycznej udało się nawi±zać walkę z czołowymi zespołami z Polski.

W kategorii klas V walczyło 9 drużyn, które podzielone zostały na trzy grupy. W naszej grupie znalazły się drużyny z Lubina (województwo dolno¶l±skie, I miejsce w turnieju) oraz drużyna z Lublina (woj. Lubelskie, V miejsce w turnieju).

Po przegranych meczach grupowych 2:4 z Lublinem i 1:5 z Lubinem musieli¶my zadowolić się walk± o miejsca 7 – 9, gdzie pokonali¶my reprezentację SP 24 z Zielonej Góry, natomiast po zaciętym meczu ulegli¶my jednym przyłożeniem drużynie SP 1 z Poznania, i tak cały turniej ukończyli¶my na VIII miejscu.

Na pami±tkę wszyscy zawodnicy otrzymali zestawy promocyjne rugby tag oraz koszulki. Zostały nam także piękne wspomnienia i moc wrażeń z Mistrzostw Polski Rugby Tag.

W kategorii klas IV nasz± gminę reprezentować miała drużyna z Ogorzelin, która także wywalczyła w Gdańsku awans na turniej w Łodzi.

Niestety, z przyczyn technicznych, drużyna z Ogorzelin nie pojawiła się na turnieju. Do sukcesu drużyny z Nieżychowic, w dużym stopniu, przyczynili się także trenerzy Chojnickiego klubu rugby UKS „Tur” Chojnice, którzy wspieraj± szkołę w działaniach sportowych.

Skład drużyny SP Nieżychowice: Piotr Dahlke (kapitan), Amelia Boettcher, Marcelina Brylska, Szymon Kiedrowicz, Mikołaj Rudnik, Jakub Topolewski i Tomasz Borzych.

Opiekun: Daniel Stanisławski.

Rugby Tag - ŁÓD¬ - pozostałe zdjęcia

Dodał:  administrator dnia 12 grudzień 2016 16:25 · Drukuj

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jeste¶ jeszcze naszym Użytkownikiem?