Nawigacja
Strona główna
Nasz Patron
Historia szkoły
Dyrekcja
Nauczyciele
Biblioteka

Kalendarz roku szkolnego 2017-2018
Dzwonki w szkole
Podręczniki 2017/2018
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
WOLONTARIAT
English
PROJEKT "STAWIAMY NA EDUKACJĘ"
PYTANIE TYGODNIA

Komunikaty
REKRUTACJA 2018/2019
Konsultacje z nauczycielami
Ubezpieczenia

Galeria
Archiwum

Wyślij kartkę
DANE KONTAKTOWE SZKOŁY
Ubezpieczenia
Komunikaty
Witamy
 
*****************************************************************************************
 
XXV Jesienny Bieg Ekologiczny

 

W ubiegłą sobotę, tj. 07.10.2017, roku na plaży w Swornychgaciach, ponownie odbyły się Jesienne Biegi Ekologiczne. Była to już XXV edycja biegowych zmagań. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa w Swornychgaciach oraz Uczniowski Klub Sportowy „Tur”. W zawodach startowali uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu naszej gminy. Jak co roku biegi odbywały się na kilku trasach dostosowanych do poziomu sprawności danej grupy wiekowej. I tak, najmłodsi
(a więc przedszkolaki) mieli do przebiegnięcia dystans 150 metrów; uczniowie rocznika 2009-2010 ścigali się na 300 metrach; uczniowie rocznika 2007-2008 mieli do pokonania 600 metrów; dziewczęta rocznika 2005-2006 oraz 2004 ścigały się na dystansie 1000m; natomiast chłopcy z klas V -€“ VI (rocznik 2005-2006) oraz klas VII (rocznik 2004) walczyli na odcinku 1200m; gimnazjaliści biegali na 1200m -€“ dziewczęta i 1800m -€“ chłopcy.

W tym roku naszą szkołę reprezentowało 49 uczniów z klas 0-VI. Opiekę nad uczniami sprawowali: Anna Badowska, Maria Chodorowska, Sabina Baczyńska oraz Daniel Stanisławski. Swoją obecnością wsparła szkolną drużynę także pani dyrektor Małgorzata Szynwelska.

 

 

Spośród uczniów naszej szkoły najlepiej zaprezentowali się Paweł Badziąg -€“ najszybszy przedszkolak w gminie i Zuzanna Machalewska, która w swoim biegu od początku objęła prowadzenie i nie oddała go już do końca.

 

 

Niewiele gorszy był Mateusz Narloch, który dał się wyprzedzić tylko jednemu rywalowi i na mecie zameldował się na drugim miejscu. Specjalną nagrodę „fair play” uhonorowana została Milena Wojdan, która w czasie swojego biegu zrezygnowała z walki o medale i zatrzymała się, aby pomóc przewróconej rywalce. Milena nie tylko pomogła dziewczynie się podnieść, ale także zaalarmowała strażaków obecnych na trasie biegu o nieszczęśliwym wypadku.  Milena swoją postawą pokazała nam, że biegi to nie tylko czas, medal i meta a rywal wcale nie znaczy wróg. Najważniejsza jest sportowa walka w poszanowaniu przeciwników i w zgodzie z przepisami. Szczęście uśmiechnęło się do Mileny na koniec zawodów w czasie loterii fantowej -€“ jej numer startowy został wylosowany i Milena wygrała torbę sportową.

 

 

W klasyfikacji końcowej szkół podstawowych nasza drużyna została sklasyfikowana na ósmej pozycji, za co otrzymaliśmy dyplom. Pierwsze miejsce w tym roku wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Cerkwi, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Swornychgaciach, natomiast trzecie uczniowie ZS w Charzykowach.

Więcej fotek w galerii Uśmiech

Jak co roku po biegowych zmaganiach był czas na relaks przy misce grochówki i drożdżówce. Dodatkowo organizatorzy, z okazji jubileuszu, przygotowali dla wszystkich uczestników zawodów szereg atrakcji min.: loterię fantową, dmuchane zamki oraz karuzelę. Wszystkim uczestnikom biegów serdecznie gratuluję sportowej postawy i dziękuję za godne reprezentowanie szkoły. Myślę, że nikt nie żałuje aktywnie spędzonej soboty i za rok ponownie będziemy biegali w Sworach.

 

Dodał:  administrator dnia 12 październik 2017 17:46 · Drukuj
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Plan lekcji
Przystąpiliśmy do akcji
Biuletyn Informacji Publicznej
Szkolny blog
Projekt
język polski matematyka
Statut Szkoły

Dziękujemy za wizytę:)

1,033,112 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl